زیبایی

نحوه انتخاب صحیح و اصولی دئودورانت یا ضد عرق

دئودورانت ها و ضد عرق ها از جمله مواد آرایشی و بهداشتی هستند که بیشترین خریدار را در بین تمامی مواد آرایشی و بهداشتی در سطح جهان دارند. به گونه ای که حتی افرادی که از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نمی کنند نیز برای دئودورانت اهمیت ویژه ای قائل بوده و از آن استفاده می کنند. مام زیر بغل، اسپری ضد تعریق، دئودورانت و ضد بو، آنتی پرسپیرانت، عطر و انواع بسیاری ضد عرق ها در شکل ها و برندهای مختلف موجود است که انتخاب را برای مشتریان سخت کرده و آن ها را دچار سردرگمی می کند. اغلب افراد تفاوت بین تنوع وسیع این محصولات را ندانسته و انتخابی صحیح که متناسب با شرایط فیزیکی و بدنشان باشد را ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم نحوه ی انتخاب صحیح دئودورانت مناسب را در اختیارتان قرار دهیم. با فن تریکس همراه باشید.


برای اطلاع از ” نحوه عملکرد دئودورانت ها و ضد عرق ها ” به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>>دئودورانت ها و ضد عرق ها چگونه عمل می کنند؟<<<


کدام یک؟ دئودورانت (ضد بو) یا آنتی پرسپیرانت (ضد عرق)؟

1- قبل از هر چیزی تفاوت بین دئودورانت و آنتی پرسپیرانت را بدانید.

دئودورانت در واقع ضد بو بوده و با حذف باکتری ها در عرق، بو را کاهش داده و به عنوان ضد بو عمل می کند. در حالی که آنتی پرسپیرانت با متوقف کردن عملکرد غدد عرق، مانع از رسیدن عرق به سطح پوست می شوند.

1 نحوه انتخاب صحیح دئودورانت یا ضد عرق

2- دئودورانت بهتر از آنتی پرسپیرانت یا ضد عرق است.

بنابراین اگر فرآیند عرق کردن برایتان مهم نیست و با آن مشکلی ندارید و فقط بو آزارتان می دهد، دئودورانت را انتخاب کرده تا زمانی که بدنتان عرق می کند بوی بدی نداشته باشد.

3- اگر زیاد عرق می کنید از آنتی پرسپیرانت استفاده کنید.

تعداد افرادی که به دلیل مشکلات سلامتی، بسیار زیاد و در حجم ناخوشایند و آزار دهنده ای عرق می کنند، بسیار کم بوده و فقط 2 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. البته افرادی مثل ورزشکاران که زیاد عرق می کنند نیز احساس می کنند دئودورانت برایشان کافی نیست. این افراد می توانند از آنتی پیرسپیرانت یا ضد عرق ها استفاده کنند.

– فقط یادتان باشد که ضد عرق ها به خاطر آلومینیوم موجود در آن ها لکه های زردی را روی لباس باقی می گذارند.

– با استفاده از ضد عرق ها، نقاط موردنظر شما عرق نمی کند. اما بدن برای ایجاد تعادل، در نقاط دیگری بسیار عرق می کند. چیزی که احتمالاً دلتان نمی خواهد. پس بهتر است تا جایی که امکان دارد به جای ضد عرق ها از ضد بو یا دئودورانت استفاده کنید.

2 نحوه انتخاب صحیح دئودورانت یا ضد عرق


همچنین می توانید برای اطلاع از ” نحوه از بین بردن لکه از روی یقیه پیراهن ” به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>>چگونه لکه روی یقه پیراهن را از بین ببریم؟<<<


4- آنتی پرسپیرانت و دئودورانت

برخی محصولات هم در بازار موجود بوده که ترکیبی از ضد عرق و ضد بو می باشد و روی محصول، ضد عرق و ضد بو بودن آن (antiperspirant/deodorant) ثبت شده است. بهتر است این محصولات را تهیه کرده تا از مزایای هر دو استفاده کنید و معایب استفاده از ضد عرق ها را به نصف برسانید.

5- روی برچسب محصولات توجه داشته باشید.

FDA موجود روی محصولات میزان عملکرد دئودورانت ها و ضد عرق ها را مشخص می کند. ضد عرق های دارای اف دی ای 20 درصد، به این معنا بوده که می توانند کل روز مانع عرق شوند. ضد عرق های دارای FDA 30 درصد نیز قدرت بیشتری دارند. بسته به نوع و میزان استفاده تان در انتخاب آن ها دقت داشته باشید.

6- به زنانه و مردانه بودن ضد عرق ها توجه کنید.

تفاوت در غدد عرق ساز زنان و مردان و میزان و کیفیت عرق آن ها باعث می شود که ضد عرق های مردانه و زنانه تفاوت داشته باشند. در واقع زنان تعداد غده ی عرق بیشتری نسبت به مردان دارند. اما غده های مردان عرق بیشتری را تولید می کند. البته این تفاوت تاثیری در عملکرد ضد عرق ها و دئودورانت ها نداشته و ترکیبات سازنده ی این محصولات برای زنان و مردان فرقی ندارد. فقط سایز و بوی آن ها متفاوت است. دئودورانت های مردانه داری رایحه و عطری مردانه بوده و بزرگ تر از انواع زنانه می باشند.

7- انواع مختلف دئودورانت ها و ضد عرق ها از نظر عملکرد و کارایی هیچ تفاوتی با هم ندارند.

انتخاب مام و دئودورانت های رولی، جامد، اسپری و انواع دیگر تنها به ترجیح شخصی بستگی دارد. مام ها از آن جایی که مایع بوده و رطوبت را در زیر بغل ایجاد می کند و روی لباس هم لکه می اندازد ممکن است برای بعضی خوشایند نباشد. دئودورانت های جامد این مشکل را به وجود نمی آورند اما ممکن است ایجاد خارش و حساسیت کنند. اسپری ها از آن جایی که سریع خشک می شوند ماندگاری بیشتری دارند. که اغلب گران تر و پرطرفدارتر نیز می باشند.

3 نحوه انتخاب صحیح دئودورانت یا ضد عرق

و در پایان برای آموزش ” نحوه تولید اسپری خنک کننده و ضد خارش ” به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.
>>>چگونه در خانه اسپری ضد خارش و خنک کننده بدن بسازیم؟<<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا