زیبایی

چگونه کلاه گیس را شسته و از آن مراقبت کنیم؟
کلاه گیس های مصنوعی و یا طبیعی از جمله وسایل لوکس و ظریفی هستند که نیاز به مراقبت دارند. کلاه گیس ها هم به صورت دائمی و هم به صورت موقت و تنها برای مجالس و مناسبت های خاص، استفاده شده و از آنجایی که رشته های آن براحتی در هم پیچیده و گره می خورند، نیاز به محافظت و مراقبت های خاصی دارد. مخصوصاً آن دسته از کلاه گیس هایی که با موی مصنوعی و الیاف پلاستیکی تهیه شده اند؛ زیرا عمر کمتری داشته و به راحتی خراب می شوند.

به همین دلیل توصیه می کنیم تا کلاه گیس را همیشه بعد از استفاده به روش هایی که در ادامه گفته می شود شسته و شانه بزنید.

اگر موهای کلاه گیستان گره خورده و خراب شده است، نگران نباشید و هرگز آن را دور نیندازید. چرا که مراحل گفته شده تمامی گره ها را به راحتی از بین برده و باز می کند. فقط لازم است کمی صبور بوده و با ما در فن تریکس همراه شوید.

پس ابتدا:

مواد لازم را آماده کنید.

1- تنها حسن انتخاب این روش جهت مراقبت و شستشوی کلاه گیس و باز کردن گره های آن این است که بسیار ساده و بدون هزینه، عمر کلاه گیستان را افزایش می دهد.

همه ی انواع کلاه گیس ها نیاز به شانه کردن دارند. پس یک شانه ی ریز و یک شانه ی دانه درشت (مانند تصویر)، یک بطری اسپری و یک نرم کننده ی مو آماده کنید. وجود یک پایه یا هر چیزی شبیه به آن نیز برای آویزان کردن گلاه گیس می تواند در روند کار کمکتان کند. اما ضروری نیست.

1 شستن و مراقبت از کلاه گیس

2- پایه ای جهت بالا بردن کلاه گیس از سطح زمین بیابید.

کلاه گیس را روی پایه ای مثل سه پایه ی دوربین یا چیزی شبیه به آن یا یک مانکن آموزشی گذاشته و آن را از سطح زمین بالا نگه دارید گویی روی سر باشد. شانه کردن و باز کردن گره ها به این روش آسان تر است.

– در صورتی که هیچ چیزی برای آویزان کردن و بالا نگه داشتن کلاه گیس از سطح زمین پیدا نکردید آن را روی میز یا اپن هم می توانید پهن کنید.

2 شستن و مراقبت از کلاه گیس

3- حال باید نرم کننده ی مناسب را بیابید.

¾ بطری اسپری را با آب گرم پر کرده و بقیه ی بطری را با شامپو نرم کننده پر کنید. یعنی باید به نسبت 3 به 1 آب و نرم کننده در بطری ریخته و آن ها را خوب مخلوط کنید.

– نرم کننده های مخصوص موهای مصنوعی نیز در بازار موجود بوده که نیازی به رقیق شدن ندارند. می توانید آن ها را تهیه کرده و استفاده کنید.
– بهتر است برای موهای مصنوعی از نرم کننده های لباس استفاده کنید و مانند آنچه گفته شد آن را با آب رقیق کنید.

برای شستن کلاه گیس

1- کلاه گیس را در آب گرم خیس کنید.

مخصوصاً اگر موهای آن در هم گره خورده باشند انجام این مرحله ضروری است. پس سینک یا ظرف آبی را با آب گرم پر کرده و کلاه گیس را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن بخیسانید. سپس آن را در آورده و آویزان کنید تا آب اضافی آن گرفته شود.

– اگر کلاه گیس کثیف بود، می توانید مقداری شامپو نیز به سینک اضافه کنید. فقط در آب کشی کلاه گیس دقت کنید که همه ی کف های شامپو از بین برود.

2- بعد از این که آب اضافی کلاه گیس گرفته شد، محلول نرم کننده را روی 8 تا 13 سانتی متر از انتهایی موهای کلاه گیس اسپری کنید تا این قسمت ها کاملاً با محلول اشباع شوند.

3 شستن و مراقبت از کلاه گیس

3- اگر گره خوردگی موهای کلاه گیس زیاد بود، از شانه ی دندانه درشت استفاده کرده و شروع به شانه زدن قسمت های آغشته به نرم کننده کنید.

این کار را تا زمانی انجام دهید که گره های به وجود آمده کاملاً از بین برود. بعد از این که گره ها بصورت کامل باز شد با شانه دندانه ریز، موها را شانه کنید. دقت داشته باشید که در حین شانه کردن، قسمتی از موها که باید شانه شود را در یک دست گرفته و با دستی دیگر آن قسمت را شانه کنید تا شانه، مو را پایین نکشیده و موها کنده نشود.

4 شستن و مراقبت از کلاه گیس

– زمانی که کلاه گیس دارای گره های بسیار زیادی است:

4- به مدت 2 تا 3 ساعت و بصورت مکرر کلاه گیس را اسپری زده و شانه کنید.

بعد از هر بار شانه کردن 30 دقیقه به کلاه گیس فرصت داده تا خشک شود. این کار را چند بار تکرار کنید تا گره ها کاملا از بین برود.

5- بعد از شانه شدن قسمت های پایینی و باز شدن کامل گره ها و پیچ خوردگی های کلاه گیس، روی قسمت های بالایی کلاه گیس نیز اسپری زده و شانه کنید.

اکنون کلاه گیس شما هم شسته و هم شانه شده است. آن را تا خشک شدن کامل از روی پایه برندارید. بعد از خشک شدن نیز بهتر است آن را در محلی مثل همان پایه به صورت آویزان نگهداری کرده تا گره نخورد. بهتر است با کاور پلاستیکی آن را پوشش داده تا کلاه گیس شما همیشه تمیز و شانه شده باشد. مراحل گفته شده را بعد از هر بار استفاده از کلاه گیس انجام داده تا عمر آن افزایش یابد.

5 شستن و مراقبت از کلاه گیس

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 7    میانگین: 4.4/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.