خانه و کاشانه

چگونه از فویل یا ورق آلومینیوم استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از فویل آلومینیومی

فویل های آلومینیومی از جمله وسایل کارآمد در آشپزخانه می باشند که در بسیاری از موارد می توان از آن ها استفاده کرد. بسیاری از خانم ها در نوع استفاده صحیح از فویل های آلومینیومی شک دارند. چرا که گاهی برخی غذاها در آن سوخته و بوی بسیار بدی را ایجاد می کند و گاهی نیز خود فویل سوخته و تغییر رنگ می دهد. همین امر باعث شده است که اکثر خانم ها نسبت به استفاده ی ایمن و بی ضرر بودن آن خیالشان راحت نباشد. برخی، علت به وجود آمدن این مشکل را عدم استفاده صحیح از قسمت تیره و براق فویل می دانند و معتقدند که مواد غذایی حتماً باید در قسمت براق فویل قرار گرفته و نگهداری شوند یا در معرض حرارت قرار گیرند. اما کمتر کسی است که در مورد تفاوت رنگ، یعنی تیره و براق بودن فویل ها اطلاعاتی داشته و صحت این موضوع یعنی اهمیت نحوه ی استفاده از فویل ها را تصدیق کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این موضوع را مورد بررسی قرار داده و خیال خانم های خانه را راحت کنیم.

1 نحوه استفاده از فویل آلومینیومی

گمانه زنی های زیادی در مورد فویل های آلومینومی، علت سوختن غذا در آن و کلاً علت سوختن خود فویل ها وجود دارد. با توجه به این که گفته می شود فویل ها نسوز هستند، علت سوختن و تغییر رنگ آن ها به نظر حرارت بسیار بالا بوده که بسیار هم خطرناک است. تحقیقات نشان می دهد که پیچیدن غذا در این فویل ها به خصوص غذاهای گوشتی، و در معرض حرارت بسیار بالا قرار دادن آن، فعل و انفعالات شیمیایی را به وجود می آورد که باعث انتقال مواد شیمیایی سمی به گوشت و مواد خوراکی می گردد. پس توصیه می کنیم به هیچ وجه غذاهای در فویل را در معرض حرارت بسیار بالا قرار ندهید.

اما در مورد استفاده از سمت براق یا مات فویل ها که دغدغه بسیاری از خانم های خانه است چه می توان گفت؟ آیا تاثیری در خطرناک و بی خطر بودن فویل ها دارد؟ اصلاً چرا فویل ها به این شکل ساخته شده است؟

باید بگوییم که مات و براق بودن فویل ها هیچ دلیل خاصی نداشته و نشان گر هیچ چیزی نیست و خطرناک و بی خطر بودن فویل نیز هیچ ربطی به استفاده ی صحیح از قسمت مات یا براق فویل ندارد. دو روی متفاوت فویل فقط و فقط به دلیل فرآیند تولید آن می باشد: برای تولید فویل، تولید کنندگان، آلومینیوم را ذوب کرده و سپس آن را در قالب هایی ریخته و به شکل شمش سرد می کنند. این شمش ها سپس در بین غلتک هایی چندین و چند بار فشرده شده و پرس می شوند تا نازک و نازک تر گردند.

با گذر زمان و فشار های مکرر به پرس نهایی رسیده و فویل آن قدری نازک می شود که می توان آن ها را دور لوله هایی پیچانده و به فروش رساند. قسمتی از ورق آلومینویم یا همان فویل که براق است، توسط غلتک تحت فشار قرار گرفته و به آن شکل درآمده و قسمت مات آن لایه های زیرین بوده که در معرض غلطک قرار نگرفته است.

بنابراین ورقه های آلومینیومی یا فویل ها از یک نوع ماده ساخته شده و هیچ تفاوتی از نظر کیفیت، نوع کاربری و… در دو روی مات و تیره ی آن وجود ندارد.

پس با خیال راحت هر سمتی از فویل که مایل بودید را استفاده کنید. فقط آن را در معرض حرارت بالا قرار ندهید که از این نظر خطرناک بوده و ضرر دارد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
thekitchn
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید