خانه و کاشانه

چگونه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببریم؟

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

این موضوع همیشه جای سؤال است که چگونه یک ماشین (ظرفشویی یا لباسشویی) که برای تمیزی اشیاء استفاده می شود، خودش کثیف شده و گاهی بوی نامطبوعی می گیرد. اگر هر روز ماشین ظرفشویی تان را روشن نکنید، متوجه خواهید شد که ماشین ظرفشویی در حال بو گرفتن می باشد. همچنین اگر برای تمیزکاری اساسیِ ماشین ظرفشویی وقت نگذارید، به انباری از مواد غذایی فاسد تبدیل می شود. ما در این مقاله به راه حل های این مشکل و تمیزی ماشین ظرفشویی می پردازیم. بنابراین، زمانی که احساس کردید ماشین ظرفشویی تان در حال بو گرفتن است، این مراحل را انجام دهید تا بوزدایی و تمیز شود.

1 رفع بوی ماشین ظرفشویی

– ابتدا ظرف ها را پاک کنید و در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، بسیار مهم است! بسیاری از مردم فکر می کنند لازم نیست ظرف ها را پاک کنند و در ماشین ظرفشویی قرار دهند، زیرا ماشین های ظرفشویی، تمام مواد غذایی باقی مانده ی ظروف را پاک کرده و آنها را کاملاً تمیز می کنند. اما اگر شما می خواهید هوشمندانه تر عمل کنید بهتر است پیش از گذاشتن ظرف ها در ماشین، آنها را خوب پاک کنید. چرا که اگر ظرف ها را با باقی مانده های مواد غذایی در داخل ماشین قرار دهید، این موادِ باقی مانده در کف یا روی فیلتر ماشین ظرفشویی قرار گرفته و همین موضوع منجر به بو گرفتن ماشین ظرفشویی می شود. بنابراین، پیش از گذاشتن ظرف ها در ماشین، تمام موادی که به نظرتان آشغال یا ضایعات است را حتماً از روی آنها پاک کنید.

– از مرکبات برای بوزدایی استفاده کنید.

بدترین شکل قضیه چیست؟ اگر شما در تمیز نگه داشتن ماشین ظرفشویی تان، اهمال کرده اید و ماشین ظرفشویی بوی نامطبوعی گرفته است، می توانید این کار را انجام دهید: دو عدد لیموی از وسط نصف شده را در یک ظرف گذاشته و به همراه یک فنجان آب در قفسه ی پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید. سپس ماشین را روشن کنید. با این کار لیموها گرم شده و باعث پاکسازی و بوزدایی ماشین می شود. دقت داشته باشید که حتماً مطمئن شوید ماشین ظرفشویی خالی است.

– از سرکه استفاده کنید.

احتملاً در یخچال یا انباری خود یک ظرف سرکه خواهید داشت که می توانید از آن استفاده کنید. برای رفع این مشکل مانند مرحله ی قبل عمل کرده و فقط به جای آب و لیمو، ظرفی پر از سرکه را در طبقه ی پایینی ماشین ظرفشویی بگذارید و آن را روشن کنید. سرکه موجب برطرف شدن بوی ماشین می شود.

– از جوش شیرین استفاده کنید.

می توانید به جای لیمو و سرکه از جوش شیرین استفاده کنید. کمی جوش شیرین در کفِ ماشین ظرفشویی بریزید و آن را روشن کنید. جوش شیرین هم یکی از موادی است که بوی ناخوشایند ماشین ظرفشویی را از بین می برد.

– فیلتر تخلیه را بشویید.

فیلتر و کفِ ماشین ظرفشویی را مدام چک کنید تا ببینید مواد غذایی و آشغالی در آن جمع شده است یا خیر. فیلتر محل جمع آوری ذرات ریز غذا می باشد و موجب ایجاد بو در ماشین می شود. فیلتر را از ماشین باز کرده و با یک فرچه و آب گرم، خوب بشویید. در صورت نیاز، حتی می توانید دیواره ها و درون ماشین ظرفشویی را نیز بشویید. برای این کار، یک دستمالِ مرطوب را به کمی مایع ظرفشویی آغشته کنید. سپس دستمال را درون ماشین بکشید و بعد از آن ماشین را با آب بشویید. با این کار، ماشین ظرفشویی ظرف های شما را برق خواهد انداخت.

بهتر است از تمام وسایل منزلتان نگهداری و مراقبت کنید تا بتوانند به شما در تمیزی خانه کمک کنند و زندگی را کمی برای شما راحت تر نمایند.

– همچنی با رعایت اینکه چه نوع ظرف هایی را نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد به نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی و ظروف توجه کنید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 4    میانگین: 4.3/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
realsimple
برچسب ها

یک دیدگاه

  1. کارساز بود. مرسی
    البته به دوستم هم گفتم ولی برا اون رفع نشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.