بیشتر بدانید

چگونه ظرف یا شیشه عطر را تمیز کرده و بوی آن را از بین ببریم؟

اصول تمیز کردن شیشه عطر و ادکلن

ظرف ها و شیشه های عطر و ادکلن، مانند تمامی وسایل دیگر احتیاج به مراقبت و نگهداری دارند. این شیشه ها گاهی به حدی کثیف می شوند که در اتومایزر یا افشانه آن ها گرفتگی به وجود آمده و عطر به راحتی اسپری نمی شود. گاهی نیز عطر یا ادکلن تمام شده و افراد مایلند برای مصارف دیگری از ظرف آن استفاده کنند؛ به عنوان مثال برای ریختن عطر دیگری درون آن یا تبدیل آن به گلدان و وسایل تزئینی. بنابراین بسیار برایشان مهم است که تمیز کردن شیشه عطر و ادکلن به گونه ای انجام شود که نه تنها افشانه ی آن باز شده و به بهترین شکل محتویات را اسپری کند، بلکه به هیچ وجه بوی عطر قبلی را نیز نداشته باشد.

برای تمیز کردن شیشه عطر:

1- اتومایزر را از بطری جدا کنید. اگر ته مانده ای از عطر یا ادکلن در شیشه یا بطری باقی مانده است حتماً آن را دور بریزید.

افشانه را چندین بار فشار داده تا کاملاً خالی شود.

2- مقداری الکل بدون بو تهیه کرده و ظرف را پر از الکل کنید.

سعی کنید الکل کل ظرف را پر کرده و به همه ی قسمت های ظرف برسد. برای تمیز کردن بهتر شیشه عطر، توصیه می کنیم یک مشت حبوبات، شن و یا امثال آن که آسیبی به ظرف نزند را به همراه الکل درون ظرف بریزید.

3- ظرف را چندین بار تکان داده و بچرخانید؛ به طوری که الکل و دانه ها در آن غلط بخورند. سپس ظرف را خالی کنید.

4- ظرف را در آب بسیار داغ انداخته و درون آب بغلتانید، آب را درون شیشه پر و خالی کنید تا آبکشی شود.

1 از بین بردن بوی شیشه عطر و ادکلن

5- هنگام تمیز کردن شیشه عطر، برای اینکه هر گونه چربی، لکه و آثار عطر و ادکلن از بین برود، از یک گوش پاک کن استفاده کنید.

ابتدا گوش پاک کن را در الکل زده و سپس با دقت درون شیشه عطر کشیده و دیواره ها و کف آن را تمیز کنید. برای قسمت پیچ مانند سر ظرف، که درب بطری روی آن محکم می شود نیز همین کار را انجام دهید. تمیز کردن این قسمت شیشه عطر نیز لازم است؛ زیرا عطر و ادکلن روی آن وجود داشته که باید از بین برود.

2 از بین بردن بوی شیشه عطر و ادکلن

6- برای تمیز کردن سر شیشه عطر یا همان قسمت افشانه ی ظرف، ابتدا آن را زیر شیر آب گرفته و خوب بشویید؛ سپس اجازه دهید کاملاً خشک شود.

سپس دستمالی را به الکل آغشته کرده و با دقت هر چه تمام افشانه را با دستمال الکلی پاک کنید؛ تا هرگونه اثر و بوی باقی مانده از بین برود.

3 از بین بردن بوی شیشه عطر و ادکلن

7- بعد از انجام مرحله ی بالا ظرفی را با الکل پر کنید و افشانه را در آن قرار دهید.

دکمه ی افشانه را فشار داده و الکل را چندین مرتبه اسپری کنید؛ تا الکل مجرای خروجی عطر را به طور کامل شسته و تمام آثار عطر را از بین ببرد. همچنین اگر خروجی افشانه دچار گرفتگی شده است آن را باز کند. اکنون تمیز کردن شیشه عطر به طور کامل انجام شده و دیگر بویی از عطر قبلی حس نمی شود.

– اسپری کردن الکل با افشانه را باید تا جایی ادامه دهید که دکمه ی اسپری کاملاً روان شده و هیچ بویی از عطر حس نکنید.

4 از بین بردن بوی شیشه عطر و ادکلن

8- بعد از تمیز کردن شیشه عطر اجازه دهید ظرف کاملاً خشک شده و آماده گردد، تا از آن برای هر چیز دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

در پایان می توانید برای اطلاع از نحوه افزایش ماندگاری عطر و ادکلن به لینک زیر مراجعه کنید.

>>> افزایش ماندگاری ادکلن <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.
پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید. hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

دیدگاه 4

  1. خوب عزیز من چجوری بطری ادکلن که پلمپ هست را باز کنیم؟ عطرشو خالی کنیم؟

    1. باید با انبردست سرشو بگیرید و با زور زیاد بکشید به طرف بیرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا