مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


سلامت

آیا تراشه، خرده شیشه یا جسم خارجی فرو رفته در بدن باعث مرگ می شود؟

آیا تاکنون هنگام بیرون کشیدن یک تراشه چوبی یا فلزی یا حتی خرده شیشه از بدن، به این فکر کرده اید که این خرده شیشه های کوچک ممکن است باعث مرگ شوند؟

معمولاً فرو رفتن یک تراشه در قسمتی از بدن مثل ران فقط دردناک است، اما در برخی موارد یک تراشه کوچک می تواند باعث مرگ فرد شود! با فن تریکس همراه شوید، تا درباره این خراشه ها بیشتر بدانید.

خراشه های ناشی از خرده شیشه و اجسام خارجی که نیاز به مراقبت دارند:

بسیاری از تراشه های فرو رفته در قسمت های مختلف بدن را می توان با استفاده از یک موچین، ناخن گیر یا یک وسیله تیز بیرون کشید.


همچنین با مطالعه لینک زیر در وب سایت فن تریکس می توانید تراشه یا جسم خارجی فرو رفته در زیر ناخن را به راحتی بیرون بکشید.

>>> روش خارج کردن تراشه یا خار از زیر ناخن <<<


اما در برخی از موارد، نسبت به تراشه فرو رفته در بدن باید توجه بیشتری شده و حتی به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنید. تراشه های خطرناک ممکن است به دلیل ساختار و بافت، اندازه و محل فرو رفتنشان به بدن آسیب برسانند. برای مثال تراشه های چوبی که حاوی روغن و صمغ ها هستند، باعث التهاب بدن شده و همچنین خار برخی گل های سمی وارد خون می شوند.

1 فرو رفتن خرده شیشه در بدن

تراشه بلند می تواند تهدید بزرگی برای بدن باشد. زیرا اگر در اندام های حیاتی بدن یا رگ های خونی فرو روند، حتماً به معاینه پزشکی نیاز دارد؛ تا محل مورد نظر عکس برداری شده و تراشه به درستی از بدن خارج گردد.

یک تراشه کوچک و سطحی هم ممکن است دردسر ساز باشد. تراشه کثیف و یا آلوده به باکتری و میکروب، در صورتی که در بدن فرو رود، باعث انتقال باکتری ها به خون می شود. برای مثال در صورتی که مدفوع حیوان و خاک وارد بدن شود، باکتری کلوستریدیوم تتانی باعث ابتلای فرد به کزاز می شود. این باکتری ماده ای به نام تتانوسپاسمین تولید کرده که این ماده سمی با تحت تاثیر قرار دادن سیستم عصبی باعث نارسایی تنفسی، ایست قلبی و در نهایت موجب مرگ فرد می شوند.

سخن آخر:

شاید نتوانید از فرو رفتن تراشه در بدن خود جلوگیری کنید، اما یقیناً می توانید با واکسن زدن از بروز کزاز جلوگیری کنید. این واکسن بعد از به دنیا آمدن نوزاد به او تزریق می شود. اما بزرگسالان هم هر 10 سال باید واکسن کزاز بزنند.

با این اوصاف بدون نگرانی به کارهای روزانه خود با مراقبت های بیشتری ادامه دهید. شاید در بین صدها تراشه و یا خار که در بدنتان فرو می رود، فقط یکی از آن ها باعث مرگ شود. اما اکثر خار و تراشه هایی که در طول روز در بدن فرو می روند، به راحتی از بدن خارج شده و بهبود می یابند. بنابراین حتی اگر بخواهند آسیبی به بدن وارد کنند، سیستم ایمنی بیکار نمی نشیند و از آسیب رسانی بیشتر جلوگیری می کند.

توصیه های لازم:

– اگر خار یا تراشه ای در دستتان فرو رفت، نگران نباشید و با دقت و بدون استرس سعی کنید آن را خارج کنید.

– هنگام رفتن به یک پیک نیک و گردش، مراقب تراشه های چوب، خار گل و گیاهان باشید.

– اگر لازم به پانسمان محل فرو رفتن خراشه ها شدید، از گازهای استریل و پانسمان تمیز استفاده کنید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 9   میانگین: 4.2/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
howstuffworks
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید