جوانانروانشناسی

چگونه با مادرمان صمیمی تر شویم؟

امروزه روابط با والدین و صمیمی شدن با آن ها بسیار سخت تر از گذشته شده است. شاید به علت فاصله ی زیادی که امروزه بین دو نسل به وجود آمده، بین فرزندان و والدین نیز فاصله افتاده است. با این حال بسیاری از والدین و بسیاری از فرزندان واقعاً دوست دارند با هم صمیمی تر بوده و روابطشان را پایدارتر کنند و برای بهبود روابط خود و صرف وقت بیشتر و با کیفیت تر با هم تلاش کنند. اما راه های انجام این کار را نمی دانند. با فن تریکس همراه باشید تا با روش های صمیمی شدن با مادرتان آشنا شوید.

برای ایجاد یک رابطه ی هر چه نزدیک و صمیمی تر با مادرتان

1- برای روابطتتان برنامه ای ترتیب دهید.

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که هیچگاه با مادرتان ارتباط برقرار نکرده، یا روابطتان با مادرتان بسیار کم است، حتماً با مادر خود نشسته و برای هر چه بیشتر در کنار هم بودنتان برنامه ریزی کنید. سعی کنید حتماً روزی چند ساعت از وقتتان را خالی گذاشته و وقتتان را فقط به همدیگر اختصاص دهید، در کنار هم باشید و به هیچ چیز جز صحبت کردن با هم فکر نکنید. اولین گام برای داشتن روابطی محکم با مادر همین است. هر چه بیشتر با مادر صحبت کنید، موفق تر خواهید بود.

1 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

2- فکر نکنید که مادرتان درکتان نمی کند.

شکست در ارتباطات و دور شدن از هم زمانی اتفاق می افتد که فرد فکر می کند، طرف مقابل افکار و احساساتش را درک نمی کند. این مسئله در بین روابط جوانان با والدین بسیار دیده می شود. این باور، کاملاً غلط بوده؛ و به این دلیل که، جوانان به صورت شفاف افکار و احساساتشان را برای والدین بیان نمی کنند، این اتفاق می افتد. در کنار مادر نشسته و همه ی احساسات و افکارتان، دیدگاه و آنچه از زندگی می خواهید را بدون رودربایستی، ترس و یا خجالت با او در میان بگذارید و اجازه دهید از تمام اتفاقات زندگیتان آگاه بوده و هیچ چیز پنهانی در بین شما وجود نداشته باشد. این کار باعث می شود، راحت تر بتواند درکتان کرده و با شما همراه شود.

3- روابطتان را متقابل کنید.

هیچگاه از مادر انتظار نداشته باشید که فقط او شنونده ی حرف هایتان بوده و درکتان کند. به همان میزان که شما انتظار دارید او همراهتان باشد، شما هم باید با او همگام باشید، به توصیه ها، نصیحت ها و دیدگاه هایش احترام بگذارید، تا بتوانید همیشه در کنار هم برای رسیدن به هدف هایتان تلاش کرده و با هم صمیمی باشید.

2 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

4- سوالات فراوانی از او بپرسید.

اگر با حرف هایش مخالف هستید، به جای اینکه بگویید او مرا درک نمی کند، آنقدر سوال بپرسید و آنقدر با او حرف بزنید تا بتوانید یکدیگر را متقاعد کنید. حتی اگر افکارتان کاملاً مخالف هم است، هیچگاه سعی نکنید به روابطتان با هم خاتمه دهید. به عکس، هر چه مخالفت بیشتر، صحبت، بحث و گفتگو ها هم باید بیشتر شود. در نتیجه هر چه صحبت کردن بیشتر باشد، رسیدن به یک نقطه ی مشترک و صمیمیت افزایش می یابد. حتی اگر هیچگاه هم با یکدیگر هم فکر نشدید، صحبت کردن را پایان ندهید. صحبت، صمیمیت را بیشتر کرده و از دور شدن جلوگیری می کند.

5- هیچگاه اجازه ندهید مخالفت هایتان به مشاجره تبدیل شود.

مهم ترین اصلی که در صمیمت بیشتر با مادر وجود دارد، داشتن روابطی سالم است. حتی اگر در تمامی موارد با هم مخالف هستید، می توانید ساعت ها با هم بحث کنید. اما هیچگاه اجازه ندهید مشاجره ای بینتان به وجود آید؛ چون تاثیری عکس دارد. همیشه به او و نظراتش حتی اگر اشتباه باشد، احترام بگذارید و سعی کنید بدون هیچ دعوا و مشاجره ای و با دلیل و منطق نظراتتان را به اشتراک بگذارید.

3 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

اوقاتی را در کنار هم بگذرانید.

1- برخلاف تصورتان که ممکن است فکر کنید کارها و مکان هایی که شما دوست دارید مورد علاقه ی مادر نیست یا به عکس.

همیشه فعالیت ها و مکان هایی وجود دارند که بودن در آن مکان یا انجام آن کارها برای هردویتان جذاب و دوست داشتنی می باشد. اصلاً امکان ندارد که حتی یک مکان یا یک فعالیت هم وجود نداشته باشد. فکر کنید و آن را بیابید و همیشه سعی کنید، ساعاتی را با مادرتان در آن مکان گزرانده یا به انجام آن فعالیت بپردازید. این کار در هر چه صمیمی تر شدن و محکم شدن روابط بسیار تاثیر دارد.

2- روی کیفیت در کنار هم بودنتان هم تمرکز کنید.

صرفاً در کنار هم بودن در یک محل نمی تواند روابطتان را صمیمی کند. کنار هم بودن را بهانه ای برای داشتن تعامل و ارتباط بدانید و از علایقتان و احساساتتان و دلایل دوست داشتن آن محل و انجام آن فعالیت برای هم گفته و خود را به مادرتان هر چه بیشتر نزدیک کنید.

4 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

3- روزهای خاص مثل تولد و روز مادر یا هر نوع مناسبتی که برای مادرتان اتفاق افتاده را جشن بگیرید.

اجازه دهید که مادر بداند چقدر او را دوست دارید و چقدر مایلید وقتتان را به بهانه های مختلف با او سپری کرده و تا چه حد برای صمیمی شدن و ایجاد روابطی محکم و دوستانه با او در تلاش هستید.

4- احساساتتان را بروز دهید.

بدون توجه به مقدار زمانی که با او سپری می کنید یا میزان صحبت و ارتباطی که با او دارید، احساساتتان را و میزان دوست داشتنتان را زبانی و با بوسیدن و در آغوش گرفتنش به او ابراز کنید. در مقابل کارهایی که برایتان انجام می دهد، حتی اگر کار بسیار ساده ای مثل غذا پختن باشد، از او تشکر کرده و با کمک کردن در کارهایش و نیکی کردن به او، نشان دهید که چه میزان وجودش برایتان ارزشمند بوده و چقدر هوایش را دارید.

5 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

برای تحکیم روابطتان

1- خود را تغییر دهید.

آن چیزی که تاکنون باعث شده است، شما را از مادرتان دور کند را باید کاملاً تغییر داده و عوض شوید. اگر قبلاً به او بی احترامی می کردید، دروغ می گفتید و کارهایی را به دور از چشم او انجام می دادید، از اعتماد او سوء استفاده کرده و به او خیانت می کردید، همه را نه تنها باید جبران کرده و مسئولیت پذیرتر شوید، بلکه از تکرار آن به شدت خودداری کنید. در غیر این صورت، نه تنها روابطتان تقویت نشده بلکه روز به روز هم از یکدیگر دورتر می شوید.

2- با مادر همدلی کنید.

همیشه در مسائل و مشکلاتی که در زندگی به وجود می آید به جای اینکه در مقابل او قرار بگیرید و او را به خاطر رفتارها و واکنشش در مسائل سرزنش کنید، سعی کنید خود را جای او گذاشته و از منظر او به مسئله نگاه کنید. به یاد داشته باشید، که تجربه ی او از شما بیشتر بوده و رفتار او اصلاً شایسته ی سرزنش از طرف شما نیست. به علاوه او هم انسانی جایزالخطا است. پس همیشه به جای اینکه در مقابل او قرار بگیرید، با همدلی در کنارش باشید تا صمیمیت بین شما هر چه بیشتر شود.

6 رابطه صمیمی بین مادر و فرزند

3- گذشته را کلاً فراموش کرده و مادرتان را ببخشید.

اگر مسئله ای در گذشته بوده که حرف ها و رفتار او باعث ناراحتیتان شده، تمام مسائل گذشته را فراموش کرده و او را ببخشید و سعی کنید گذشته روی روابط امروزتان به هیچ وجه تاثیر نگذارد. از آن ها یادی نکنید و حتی در بحث ها هم گذشته را وارد حال نکنید. از مادرتان هم بخواهید شما را بخشیده و گذشته را فراموش کند.

همچنین برای اطلاع از نحوه برقراری رابطه صمیمانه و دوستانه با جوانان به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه برقراری رابطه صمیمانه و دوستانه با جوانان <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاه 8

  1. من اصلا مامانم باهام به غیر از درس صحبت نمیکنه چیکار کنیم؟

  2. خیلی دوس دارم بهش محبت کنم اماچون محبتی ندیدم ازش براهمین نمیتونم سختمه

  3. منی که فاز مامانم مشخص نیست:/نمیدونم به کدوم فازش برقصم🤦🏻‍♀️اصلا به حرفام توجه نمیکنه و فقط حرف خودش رو قبول داره😣🤦🏻‍♀️

  4. سلام مامان من یه بچه ی کوچیک داره و وقت برا صمیم شدن باهم نداریم منم خودم کلی درس دارم و همش با خواهرم دعوا میکنم اونم بخاطر دعواهای ما همیشه عصبانی مامان من خیلی عصبیه البته من بش حق میدم چون ….. میشه از راه چت صمیمی بشیم یا گوشی چطوری؟؟؟؟

  5. سلام من من که ۱۱ سالمه با مادرم خیلی مشکل دارم ، مامانم فقط تا هفت سالگی با من خوب بود . الان با من مثل دختر ۲۵ ساله رفتار میکنه – بهم گیر میده ‘ من همش خونه رو تمیز میکنم . ظرف هارو میشورم در کار های آشپزی به خود مادرم کمک میکنم جارو میکشم . ماشین پدرمو میشورم و در درست کردن ماشین هم به پدرم کمک میکنم وقتی پارسال رفتیم خونه یکی از آشنایان خودم از بچه های اون ها مراقبت کردم . با این همه مادرم همش درطول روز و شب میگه خدا این دختر به چه درد میخوره نه کار میکنه نه از خواهرش مراقبت میکنه . یک روز که داشتم راه میرفتم خواهرم دنبالم اومد و از شدت دویدن سرش خورد به در اتاق مامانم هم منو بجای اون تنبیه کرد . بعضی وقتا منو هم میزنه و میگه خدا تورو ببره به اون دنیا از دستت راحت شم اصلا چرا من این دختر رو بدنیا آوردم . همه کار کردم مامانم با من خوب بشه نشد . همش میرم تو اتاق و یواشکی گریه میکنم …… یه راه حل 🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید