خانه و کاشانه

چگونه از پلاستیک سلفون به راحتی و بدون چسبندگی استفاده کنیم؟

ترفند استفاده از سلفون

پلاستیک های سلفون یکی از بهترین وسایلی بوده که می توان برای مهر و موم کردن مواد غذایی داخل ظروف از آنها استفاده کرد. زیرا به طور محکمی روی همه ی ظروف چسبیده و از ورود هوا به داخل ظرف جلوگیری می کنند. در مقابل کارایی موثری که دارند، قیمت چندانی نداشته و تقریباً همه ی خانم های خانه آن را در آشپزخانه هایشان نگهداری و در موارد مختلف استفاده می کنند.1 ترفند استفاده از پلاستیک سلفون

اما علی رغم کارایی بسیار بالایشان استفاده از آنها گاهی برای همه، شاید کمی دشوار باشد. ماهیت و جنس این پلاستیک ها به گونه ای بوده که به شدت خاصیت چسبندگی دارند. در واقع همین خاصیت است که عملکرد و دلیل استفاده از آن را فراهم می کند. اما اگر قلق استفاده از آن را نداشته باشید به راحتی در هم پیچ خورده و چسبندگی آن باعث می شود که به سختی قابل جدا شدن باشد. شاید بارها برایتان پیش آمده که برای استفاده از مقدار کوچکی از این پلاستیک، بارها و بارها تنها مچاله هایی از آن در دستتان مانده و مقدار زیادی از پلاستیک سالم و تمیز را فقط به دلیل این که خراب شده دور انداخته اید. به همین دلیل در رستوران ها و مکان هایی که دائماً با پلاستیک سلفون سر و کار دارند آن را در جا فویلی مخصوص گذاشته تا راحت تر از آن استفاده می کنند.

حال با توجه به اینکه این جا سلفونی در هر خانه ای نبوده و اصلاً تهیه و استفاده از این وسیله در منزل ضروری هم نیست، چگونه می توان از پلاستیک سلفون استفاده کنیم که هیچگاه مشکلات گفته شده به وجود نیاید؟

ترفند آن بسیار ساده، آسان و موثر است. ابتدا به این سوال جواب دهید که رول سلفون خود را در کجای خانه نگهداری می کنید؟

1- در کابینت یا دراور آشپزخانه؟

2- یا در فریزر؟

بله درست شنیدید فریزر! پلاستیک سلفون زمانی که در فریزر گذاشته و در معرض هوای سرد قرار می گیرد، به طور موقت به دو دلیل چسبندگی خود را از دست می دهد. اول این که سرما الکتریسیته ی ساکن آزار دهنده ی موجود در آن از بین رفته و دوم اینکه ساختار ملکولی این نوع پلاستیک ها که پلی اتیلن با چسبندگی بالاست، زمانی که در دمایی متفاوت قرار می گیرد تغییر می کند.

دکتر چاد اورزل، دانشیار فیزیک و نجوم در دانشکده ی Union می گوید: چسبندگی بین پلاستیک زمانی به وجود می آید که مولکول های سطح پلاستیک، آرایش خودشان را مداوم تغییر داده تا بتوانند پیوندهای شیمیایی ضعیف ایجاد کنند. دمای پایین ممکن است این روند را به میزان کمی مهار کرده و در نتیجه چسبندگی سلفون را از بین ببرد.

پس پلاستیک های سلفون را که دائماً در استفاده از آنها مشکل دارید، در فریزر نگهداری کرده تا باز کردن و کشیدن آنها بدون کوچکترین چسبندگی و به راحتی دیگر پلاستیک ها باشد.

امتحان این روش باعث خواهد شد که دیگر هیچگاه سلفون را در کابینت یا دراور نگذارید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
goodhousekeeping
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید